czwartek, 5 kwietnia 2018

Cebuluj, ale z umiarem.

Sklep odzieżowy. Przyszła facetka razu pewnego z informacją, że ona chce oddać sukienkę kupioną kilka dni temu. Powód? Że sklep ją oszukał, bo obecnie trwa w tym sklepie wyprzedaż i ta sukienka jest 30 procent tańsza. Na nic się zdały próby wytłumaczenia kobiecie co to są wyprzedaże i że promocje obejmują towar, który się jeszcze nie sprzedał. No nic. Kobitka miała prawo zwrócić towar, więc sklep przyjął. Kobitka od razu zapytała kiedy ta sukienka znajdzie się na wieszaku, bo ona chciałaby ją od razu kupić. Z 30-procentowym upustem rzecz jasna. Była bardzo zawiedziona, gdy usłyszała, że towar zwrócony wystawia się ponownie dopiero następnego dnia, po obejrzeniu, wprowadzeniu do ewidencji itp.

Na drugi dzień, dość wcześnie, ochroniarz został wezwany do awantury, którą rozpętały dwie kobietki. Wyrywały sobie nawzajem jakąś sukienkę. Jedną z awanturujących się kobiet była ta, która tę sukienkę dzień wcześniej oddała. Sukienka w wyniku tarmoszenia rozdarła się. Sklep, nie chcąc robić sensacji, nie wyciągnął żadnych konsekwencji, ale sukienka udała się do krainy Wiecznych Łowów. Gdy kobieta cebulująca dowiedziała się, że już nie będzie w sprzedaży tej sukienki w tym kolorze i rozmiarze, po prostu rozryczała się na cały regulator.

Wniosek? Cebuluj, ale z umiarem.

3 komentarze:

Annette ;-) pisze...

Z czymś takim to się jeszcze nie spotkałam, ręce opadają...

Lukasz Blazejak pisze...

Pod tym względem jest coraz gorzej...

Annette ;-) pisze...

Ale przyznam Ci się, że dzisiaj chciałam coś podobnego zrobić. Poszłam do mojej ulubionej odzieżowej sieciówki, kupiłam co chciałam wykorzystując zniżkowy bon o wartości 20 zł, a po sfinalizowaniu transakcji okazało się, że mogłam dziś dostać 20% zniżki na całe zakupy, co oczywiście byłoby korzystniejsze niż te 20 zł. Przez moment chciałam oddać to co kupiłam i kupić jeszcze raz w korzystniejszej dla mnie cenie. W sumie mogłabym się wykłócić ze sprzedawczynią, bo skoro wiedziała, że klientkom z kartą lojalnościową przysługuje dziś rabat, to mogła mi o niej powiedzieć - inne sprzedawczynie z tego sklepu dają klientkom wybór, jeśli widzą, że mają kilka możliwości zniżki.